Підготовча категорія. Правила змагань. Слалом

Всеукраїнська олімпіада з робототехніки 2016 року
Відповісти
Аватар користувача
Maxander
Повідомлень:2346
З нами з:17 лютого 2012, 11:37
Звідки:Киев
Підготовча категорія. Правила змагань. Слалом

Повідомлення Maxander » 25 лютого 2016, 02:44

Максимальна кількість учасників команди в цій категорії змагань - дві людини (включаючи тренера).

У цьому змаганні учасникам необхідно підготувати робота, здатного якнайшвидше проїхати по траєкторії, позначеній чорною лінією.
Зображення
1. Умови змагання
1.1. За найкоротший час робот повинен пройти трасу, позначену чорною лінією. На лінії організатори змагань на власний розсуд виділяють ключові точки, в яких знаходяться "ворота", які робот не повинен зачепити, проїжджаючи у них.
1.2. За проїзд через ворота роботу нараховується 5 балів. Фінальний рейтинг учасників будується за кількістю набраних балів. Учасники, які набрали однакову кількість балів, розташовуються у рейтингу відповідно до часу, витраченого на проходження траси.
1.3. Ворота потрібно проходити у тому ж порядку, в якому вони розміщені на траєкторії. Це означає, що не можна "зрізати" шлях, або їхати не по чорній лінії.
1.4. На проходження траси дається максимум 3 хвилини. По закінченні цього часу підраховується кількість балів, набраних на даний момент.
1.5. Стартові (вони ж фінішні) ворота обладнані автоматизованою системою відліку, яка фіксує перетин воріт роботом двічі: один раз - під час старту і ще один - під час фінішу. Таким чином буде фіксуватися час, затрачений роботом на проходження траси.
1.6. Під час заїзду учасники команд не повинні торкатися роботів.

2. Поле
2.1. Колір поля - білий.
2.2. Колір лінії - чорний.
2.3. Ширина лінії - 50 мм.
2.4. Мінімальний радіус кривизни лінії - 300 мм.
2.5. Ширина воріт - 350 мм, висота воріт - 250 мм.

3. Робот

3.1. На роботів не накладаються обмеження на використання будь-яких комплектуючих, крім тих, які заборонені існуючими правилами.
3.2. Під час всього раунду розмір робота не повинен перевищувати 250х250х250 мм.
3.3. Робот повинен бути автономним.
3.4. Робот, який, на думку суддів, навмисно пошкоджує або забруднює інших роботів, або який пошкоджує чи забруднює покриття поля, буде дискваліфікований на весь час змагань.
3.5. Перед заїздом роботи перевіряються на відовідність обмеженню по габаритам.
3.6. Конструктивні заборони:
• Заборонено використання будь-яких клейких пристосувань на колесах і корпусі робота.
• Заборонено використання будь-яких пристосувань, що дають роботу підвищену стійкість, наприклад , створюють вакуумне середовище.
• Заборонено використання будь-яких деталей, відмінних від деталей виробництва LEGO.
• Робот повинен управлятися одним мікропроцесорним блоком - NXT або EV3.
Роботи, що порушують вище перелічені заборони, знімаються зі змагань.
3.7. Учасники мають право на оперативну конструктивну зміну робота між раундами (в т.ч. - ремонт, заміну елементів живлення , вибір програми та ін.), якщо внесені зміни не суперечать вимогам , що пред'являються до конструкції робота і не порушують регламенту змагань. Час на оперативну конструктивну зміну робота контролюється суддею, але не може перевищувати 1 хвилину.
3.8. Між матчами дозволено змінювати конструкції і програми роботів.

4. Проведення змагань.
4.1. Змагання складаються з серії заїздів (залікових спроб). Враховується тільки найкраща спроба.
4.2. Змагання складаються не менше ніж з двох залікових спроб (точне число визначається оргкомітетом ).
4.3. Перед першою спробою і між спробами команди можуть налаштовувати свого робота.
4.4. До початку спроби команди повинні помістити своїх роботів в зону інспекції роботів. Після підтвердження суддею того, що роботи відповідають всім вимогам, змагання можуть бути розпочаті.
4.5. Якщо при огляді буде знайдено порушення в конструкції робота, то суддя дає 3 хвилини на усунення порушення. Однак, якщо порушення не буде усунуто протягом цього часу, команда не зможе брати участь у змаганні.
4.6. Після поміщення робота в зону інспекції його не можна модифікувати (наприклад : завантажувати програму, міняти батарейки) або міняти робота до кінця спроби.

5. Суддівство
5.1. Оргкомітет залишає за собою право вносити в правила змагань будь-які зміни, якщо ці зміни не дають переваг ні одній з команд.
5.2. Контроль та підведення підсумків здійснюється суддівською колегією згідно з наведеними правилами.
5.3. Судді володіють всіма повноваженнями протягом усіх змагань; всі учасники повинні підкорятися їх рішенням.
5.4. Якщо з'являються якісь заперечення щодо суддівства , команда має право в усному порядку оскаржити рішення суддів в Оргкомітеті не пізніше закінчення поточного матчу.
5.5. Перегравання раунду може бути проведено за рішенням суддів у разі , якщо в роботу робота було стороннє втручання , або коли несправність виникла з причини поганого стану ігрового поля , або через помилку, допущену суддівською колегією.
5.6. Члени команди і керівник не повинні втручатися в дії робота своєї команди або робота суперника ні фізично, ні на відстані. Втручання веде до негайної дискваліфікації.

Для реєстрації у змаганнях напишіть лист на електронну адресу k.lunov@prolego.org з темою "Реєстрація Robotica 2016". У відповідь Ви отримаєте посилання на форму для заповнення даних про Вашу команду.
Відповісти

Повернутись до “Robotica 2016”